Přihlášení do systému pro rodiče a lektory

Putovní příměstské kempy 2022

Přemýšlíte, jaký zvolíte program pro vaše děti o letních prázdninách? Bojíte se, že na tradiční pobytový tábor je vaše dítě ještě příliš malé? Chcete, aby si dítě užilo prázdniny v kolektivu vrstevníků, bez počítače a internetu, a podívalo se na zajímavá místa v Praze a Středočeském kraji? Pak právě pro vás máme nabídku na „putovní příměstský kemp“.

O ČEM NAŠE KEMPY JSOU?

Putovní tábory jsou určeny pro děti, které rády cestují, ať už vlakem, tramvají, autobusem nebo po svých; pro milovníky starých zřícenin, rozhleden, zoologických zahrad, jeskyní, akvárií; pro sběratele pohledů, turistických známek, fotografií nebo pro nadšence fauny a flóry. Každý kemp má své zaměření (např. putování za zvířátky, po stopách hradů a zámků apod.), dopředu tedy můžete vybrat takový kemp, který nejvíc odpovídá vašim představám. Samozřejmostí je celodenní péče, neustálý dohled vedoucích, hlídání pitného režimu, dohled zdravotníka.

CO BYS JEŠTĚ POTŘEBOVAL VĚDĚT?

Jaké je výchozí místo výletů?

Každý den bude sraz v čase od 7:30 do 8:00 v ulici Opletalova poblíž Hlavního nádraží před vstupem do dětského hřiště, GPS souřadnice: N 50° 5.1341', E 14° 26.0483' (můžete zadat například na www.mapy.cz).

Jaké jsou časy předání a vyzvedávání dětí?

7:30 – 8:00 Příchod dětí na srazové místo

16:00 – 16:30 Vyzvedávání dětí na srazovém místě

Jak probíhá stravování na táboře?

V ceně tábora je zajištěn oběd a svačina v podobě balíčku (řízek, ovoce, sušenka), který je vždy rozdán na srazovém místě. Pití si musí každý účastník vzít s sebou do batůžku, není zajištěno hromadně.

Co když bude špatné počasí?

I na to jsme připraveni, v záloze jsou vždy i varianty vnitřní – např. krytá akvária, aquapark, případně máme zajištěny vnitřní prostory pro různé aktivity v centru Prahy.

Turnusy a zaměření

Termíny 2022                                                  

11. – 15. 7. 2022 - Putování za zvířátky (vedoucí: Sandra Hajsová, Štěpánka Petričáková)
Plánované výlety: Divoká zahrada Hostivař; Toulcův Dvůr; obora Lány; Divoká Šárka – koupání; Zookoutek v Chuchli s vyhlídkami; Farmapark Soběhrdy  

18. – 22. 7. 2022 - „Zálesák“ aneb Putování a hry v přírodě (vedoucí: Alena Chorvátová)
Během putování pražským i středočeským regionem se dotkneme světa skautingu a ponoříme do tábornických aktivit napomáhajících přežití v přírodě. Děti se naučí zejména základním tábornickým dovednostem, které se jim mohou hodit kdekoliv a kdykoliv. Orientovat se v mapě i prostoru, získat vodu, rozdělat oheň, umět si něco uvařit, najít úkryt, poskytnout kamarádovi první pomoc, poznat léčivé bylinky - to jsou témata, která se hodí pro praktický život. Součástí tábora bude i celotáborová hra. Plánované výlety jsou: Přírodní park Šárka; Srbsko – medvědárium v Berouně; Okoř; Chuchelský háj – minizoo; Hradiště Závist; Průhonický park a obora, Jenštejn.

25. – 29. 7. 2022 - Strašidelné putování (vedoucí: Tereza Nesvatbová, Kristýna Hrušková)
Plánované výlety: Kutná Hora; Národní muzeum + Vyšehrad (zákoutí Prahy); Karlštejn + Velká a Malá Amerika; Muzeum pověstí a strašidel + Petřín (zákoutí Prahy); Okoř.

1. – 5. 8. 2022 - Máme rádi zvířata (vedoucí: Barbora Štětinová, Jan Machart)
Na putovním táboře „Máme rádi zvířata“ prozkoumáme přírodu v okolí Prahy a Středních Čech. Děti se naživo seznámí jak se zvířaty našich lesů, tak i s těmi, která žijí na farmě nebo dokonce v exotických krajích. Pro děti je připravena celá řada zábavných pohybových i naučných her a aktivit se zvířecí tématikou. Během programu se děti naučí, jak se starat nejen o zvířata, ale i o naši přírodu. Připravena je i celotáborová hra. Plánované výlety jsou: Ekocentrum Prales; Zookoutek Malá Chuchle a Chuchelský háj; Rodinná farma Klínec; Divoká zahrada Hostivař; Statek a MiniZOO Merlin v Chyňavě.

1. – 5. 8. 2022 - Strašidelné putování (vedoucí: Tereza Nesvatbová, Kristýna Hrušková)
Plánované výlety: Černolické skály, Poděbrady + plavba lodí, Národní muzeum + Letná (zákoutí Prahy), Toulcův Dvůr + Milíčov/Hostivař a Okoř.

8. – 12. 8. 2022 - Víceaktivitový tábor (vedooucí: Natálie Mixánová, Denisa Podlipská)
Plánované výlety: Kunratický let, rozhledna Závist; park Mirákulum v Milovicích; Divoká Šárka; Dinopark Harfa, Petřínské bludiště aj.

15. – 19. 8. 2022 - Putování za zvířátky (vedoucí: Sandra Hajsová, Štěpánka Petričáková)
Plánované výlety: Divoká zahrada Hostivař; Toulcův Dvůr; obora Lány; Divoká Šárka – koupání; Zookoutek v Chuchli s vyhlídkami; Farmapark Soběhrdy.

15. – 19. 8. 2022 - Víceaktivitový tábor (vedoucí: Natálie Mixánová, Denisa Podlipská)

Plánované výlety: Kunratický let, rozhledna Závist; park Mirákulum v Milovicích; Divoká Šárka; Dinopark Harfa, Petřínské bludiště aj.

CENA

2 590 Kč

Cena zahrnuje: vstupné, cestovné, veškerý materiál na volnočasové aktivity, pedagogický dohled.

Cena nezahrnuje: 

Stravování – balíček na cestu (příplatek 400 Kč, nutno zvolit v přihlášce v oddíle „dieta“. Balíček bude obsahovat oběd i svačiny – pozor nejedná se o dietní balíček, pouze používáme jednotný formulář pro všechny typy našich akcí).

Cestovní náklady, pokud dítě nemá zřízen slevový průkaz pro cestování pražskou integrovanou dopravou (příplatek 300 Kč – dospělé jízdné, nutno zvolit v přihlášce v oddíle „doprava na akci“). Více k cestování dětí od 6 do 15 let PID si můžete přečíst zde: Slevy | Pražská integrovaná doprava (pid.cz)

 

KONTAKT

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na e-mailu tabor@krouzky.cz nebo na telefonu 770 696 096.

Online přihlášky