Přihlášení do systému pro rodiče a lektory

Pólo 2023 - Harry Potter

POJEĎ S PÓLEM NA TÁBOR A UŽIJ SI CELOTÁBOROVOU HRU NA MOTIVY ČARODĚJNÉHO SVĚTA HARRYHO POTTERA!

30. 6. - 9. 7. 2023 | Místo: RS Kroužky nad Moníncem, Ounuz 12 | Věk: 6–16 let |Cena: 5 740 Kč

HLEDÁŠ PROGRAM NA LÉTO?

Už se těšíš na letní prázdniny a rád bys zažil něco dobrodružného, zábavného a nezapomenutelného? Chceš se podívat i někam jinam než s rodiči na chatu, či na dovolenou, ale nevíš, kam se vrtnout a co jiného by šlo podniknout? Tak se s námi vydej do světa plného čar a kouzel, magických tvorů a rozličných lektvarů! Poměř síly s lordem Voldemortem a jeho Smrtijedy, setkej se s největšími kouzelníky všech dob, zajdi na výlet do Prasinek, případně si ochoč fénixe či baziliška! Nebo se chceš stát hvězdou famfrpálu a chytit si svoji Zlatonku, nebo vyhrát Školní pohár? I to bude možné! Tak neváhej a pojeď s námi, sejdeme se na nástupišti 9 a ¾.  Nezapomeň s sebou svého mazlíčka, nějaké Bertíkovy kouzelné fazole pro lepší den a samozřejmě si v Příčné ulici pořiď hábit, klobouk a hůlku!

CO TI NÁŠ TÁBOR DÁ?

Přátelství. Na táboře, zvlášť na tom čarodějnickém, poznáš spoustu nových kamarádů, a to možná na celý život! Stejně tak například vznikla i naše táborová parta Pólo. Budeš společně se svojí kolejí bojovat, abyste vyhráli Školní pohár a zabránili lordu Voldemortovi ovládnout Kroužky nad Moníncem.

Spolupráce. Nebudeš v tom sám, společně se svými kamarády čaroději a čarodějkami se naučíš ovládat kouzla a čáry, ale také dosáhnout kompromisů a táhnout za jednu hůlku!

Samostatnost. Je ti 6 nebo 16? Na tom nezáleží, důležité je, zda máš chuť se kromě kouzel naučit i starat se sám o sebe a navazovat nová přátelství. Ale neboj se, vedoucí tvé koleje tě v tom samotného nenechají!

Odvaha. Jak řekl Brumbál: „Potřebujeme hodně odvahy, abychom se postavili svým nepřátelům, stejně tolik ale i k tomu, abychom se postavili svým přátelům.“ Proto, ať už jsi Neville nebo Harry, jistě se zvládneš postavit všem zákeřným úkolům a rébusům, které na tebe ve světě čar a kouzel čekají! Navíc prožiješ i nějaké noční dobrodružství, které tě zocelí!

Čestnost. Naučíš se být při plnění kouzelnických úkolů férový a podvádění ti bude proti srsti. Sám víš, že bys jinak mohl skončit v Azkabanu.

Dovednosti a kreativita. Je libo lektvary, famfrpál, či léčitelský kroužek s Madam Pomfreyovou? Připravené pro tebe budeme mít všechno, proto se budeš moci rozvíjet v oblasti tvých zájmů, které máš nejraději!

Vzpomínky. Na kamarády, nezapomenutelné zážitky, příhody a skvělé vedoucí. Na to se vzpomíná celý život.

Jaký je rámcový program tábora?

 

Společně se svou kolejí se v průběhu našeho tábora setkáš s mnoha kouzelnými tvory a kouzelníky, jejichž zákeřné úkoly na tebe v honbě za Školním pohárem čekají. Tvoje kolej se možná nevyhne nečekané bitvě s následovníky lorda Voldemorta, různým hádankám či rébusům, a také tomu nejhoršímu – zkoušce z lektvarů! Odměnou za tyto úkoly ti budou nejen body potřebné pro získání Školního poháru pro tvoji kolej, ale také znalosti, které jistě využiješ při střetnutí se samotným lordem Voldemortem! Součástí programu tábora budou také kouzelnické dovednosti, které budeš moci dle svého výběru každé dopoledne rozvíjet. Chybět nebude výlet do Prasinek, návštěva Zapovězeného lesa, Chroptící chýše, či Černého jezera a jeho jezerního lidu.

 

Jaký je harmonogram tábora?

  • 8:00 rozcvička na koštěti + ranní hygiena
  • 8:30 snídaně ve Velkém sále
  • 9:30 rozvoj kouzelnických dovedností
  • 12:00 oběd ve Velkém sále, odpočinek ve společenské místnosti
  • 13:30 polední cvičení s Anet, Zuzkou a Michalem (dobrovolné)
  • 14:30 mezikolejní souboje a zkoušky
  • 18:00 večeře ve Velkém sále
  • 19:30 turnaj ve famfrpálu
  • 21:30 večerka

Jak je zajištěna doprava na tábor?

Doprava do RS Kroužky nad Moníncem a zpět je pro zájemce zajištěna z Prahy. V přihlášce je nutné uvést, zda máte o tuto službu zájem. Přesné časy a místo odjezdu bude zveřejněno nejpozději 14 dní před začátkem tábora. Individuálně můžete dítě dopravit do RS ve stanovenou dobu (rovněž bude uvedeno nejpozději 14 dní před zahájením tábora).

Místo odjezdu z Prahy: Parkoviště Výstavní (nejbližší zastávka Jižní Město)  

Odjezd na tábor, sraz a převzetí dětí: 30. 6. 2023 od 14:30 do 15:00 hod. Odjezd autobusu cca v 16:00

Kde budeme ubytovaní?

Bydlet budeme v bylinkové ubytovně Mařenka a v chatičkách v RS Kroužky nad Moníncem. Děti jsou ubytováni na pokojích po 4, chlapci a dívky zvlášť. Ubytování má společné sociální zařízení, společenskou místnost, jídelnu, tělocvičnu i rozlehlé venkovní prostory.

Kdo tábor vede?

Na táboře se na tebe budou těšit hlavní čarodějky Anet a Zuzka a jejich kouzelnický sbor. Celou partu Pólo si můžeš pamatovat z minulých táborů konajících se na Monínci, například z Narnie, Bohů Olympu, Pokémonínce, Bangu, Cesty na horu Říp a dalších víkendových akcí. Jsme sehraná parta, která jezdí společně na tábory již řadu let. Práce s dětmi nás velmi baví a milujeme táborovou atmosféru. Protože je však většina z nás pracujících, zůstáváme i letos u desetidenního tábora, který se nám v loňském roce velmi osvědčil. Už se moc těšíme na zaplněné chatičky!

Seznamte se s celou partou Pólo.

Co je potřeba odevzdat při předání dítěte na tábor?

Ofocená kartička pojištěnce, potvrzení o bezinfekčnosti, potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte. Užívá-li vaše dítě léky, je potřeba je předat zdravotníkovi tábora v přehledném a nadepsaném obalu, všechny léky musí mít povinně příbalový leták, není možné například předat pouze samostatné plato léků. Součástí musí být i řádně uvedené dávkování – ve zdravotním listu účastníka tábora.

Důležité dokumenty:

Aktuální informace o chystané CTH můžete sledovat v naší FB události.

JAKÉ KOUZELNICKÉ DOVEDNOSTI SI MŮŽEŠ NA TÁBOŘE VYBRAT? Nutno vybrat v přihlášce, v případě nenaplnění minimální kapacity kroužku (alespoň 8 dětí) bude kroužek zrušen a účastníkům bude nabídnuta alternativa.

Léčitelský kroužek s Madam Pomfreyovou

Na tomto kroužku si mladí kouzelníci vyzkouší základní dovednosti v oblasti ochrany zdraví, ošetření úrazu, a také toho, jak úrazům předcházet. Naše lekce budou probíhat interaktivně. Naučíme se vše o první pomoci, ošetřování různých druhů ran a zlomenin nebo se přiučíme něco o tom, jak pracovat s osobou v bezvědomí. Budeme proto simulovat různá zranění, aby se děti na konci našeho kroužku chovaly jako prvotřídní záchranáři! Navíc si v tomto roce pro tebe Madame Pomfreyová připravila něco málo z anatomie kouzelníků!

Starodávné kouzelnické runy

Kroužek starodávných kouzelnických run je určen pro děti všeho věku. Mladí kouzelníci se naučí kreslení a malování run a také různé další výtvarné techniky, jako je například práce s houbičkou, tuší a přírodními materiály. Kromě výtvarných prací se budeme věnovat i tvořivé činnosti, především tvorbě kouzelných amuletů ve formě náramků přátelství či origami! Tak se pojď přidat do naší tvořivé party!

Kouzelnický badminton

Na kroužku kouzelnického badmintonu se děti naučí správnou techniku a pravidla tohoto oblíbeného sportu mezi kouzelníky, který byl ovšem přejat od mudlů, proto nebudou třeba žádná zaklínadla ani hůlky. Děti budou mít možnost si vyzkoušet dvouhru, čtyřhru a nebudou chybět ani hry na rozvoj pohybových dovedností, postřehu a rychlosti. Kromě klasického badmintonu si také vyzkouší i jiné a méně známé raketové sporty. Své získané zkušenosti z kroužku bude moci každý účastník uplatnit při závěrečném turnaji nebo rovnou na olympiádě! Pokud máš doma vlastní raketu, neváhej si ji přivézt s sebou.

Lektvary a obrana proti černé magii

Jak řekl profesor Snape: „V těchto hodinách nebude žádné pošetilé mávání hůlkou ani žádná přihlouplá zaklínadla“, nicméně i na tomto kroužku se mohou kouzelníci těšit na různé zajímavé pokusy a experimenty. Hravou a zábavnou formou se setkají s taji vědních oborů, jako je fyzika, chemie, biologie a další. Na kroužku budeme pracovat s chemikáliemi, prozkoumáme přírodní jevy, odhalíme tajemství lektvarů a mnoho dalšího. A co ty víš – třeba právě ty si odneseš kapku tekutého štěstí známou jako Felix Felicis! Pokusy jsou navrženy pro děti a nejsou nebezpečné ani nijak složité.

Bylinkářství a péče o kouzelné tvory

Na těchto hodinách se děti mohou těšit na různé výpravy do přírody, kterou budou společně s profesorkou Prýtovou a naším oblíbeným klíčníkem a šafářem Hagridem postupně prozkoumávat. Hravou a zábavnou formou se všichni kouzelníci naučí poznávat tajemství přírody, rozdělávat oheň, nebo si dokonce postavit přístřešek z přírodního materiálu! Mladí kouzelníci se také naučí pojmenovat mnoho zástupců zvířat a rostlin a hlavně to, jak se správně v přírodě chovat. Na tento kroužek si můžeš přivést klidně své křesadlo nebo KPZ, nicméně kapesní nožík určitě potřebovat nebudeš.

Létání na koštěti (cykloturistický kroužek)

Nechceš trávit celé dny v okolí Bradavic, ale chceš se podívat i někam dál – třeba do Prasinek, Chroptící chýše či k Černému jezeru? Pak je tento kroužek přímo pro tebe! Připrav si s sebou na tábor své létající koště (silniční či horské kolo) a vydej se s námi tato místa prozkoumat! Vzhledem k fyzické náročnosti a k terénu v okolí tábora je tento kroužek určen pro děti od 10 let, které zvládnout na kole ujet alespoň 10 km, a to i do kopce. Podmínkou je mít vlastní kolo v technicky dobrém stavu (ideálně s vlastní dopravou na tábor).

Sportovní kouzelnické hry

Milují Vaši malí kouzelníci sport a různé soutěže? Jsou obratní, hbití a rychlí? Mají týmového ducha? V tom případě je rádi uvítáme v naší sportovní́ kouzelnické partě! Kroužek bude zaměřený především na florbal a míčové hry, takže tě určitě nemine fotbal, vybíjená a přehazovaná a rovněž týmové turnaje v těchto disciplínách! Tak neváhej a přihlas se na tento oblíbený kroužek! Pokud máš vlastní hokejku na florbal, určitě ji také zabal do kufru.

Famfrpál (sportovní-speciál)

Jsi tělem i duší famfrpálovým hráčem? Nechybíš na žádném mistrovství světa? Nebojíš se potlouků, poradíš si s camrálem a lehce vyzraješ nad zlatonkou? Pak hledáme právě tebe! Přihlas se k Madam Hoochové a získej své místo v jednom z famfrpálových týmů na Monínci! Součástí kroužku bude kromě nácviku pravidel a vlastního hraní famfrpálu vyhrazen čas i na zdokonalování obratnosti a pružnosti například formou slack-line, žongolování (poi, diabolo) či paddleboardingu. Přesnost potrénuješ střelbou z luku nebo vzduchovky a vytrvalost zase orientačním během. Vzhledem k velké fyzické náročnosti je kroužek určen pro děti od 10 let.

Kouzelnické šachy a další deskové hry

Obdivoval si vždycky Harryho a Rona, jak bravurně dokázali v šachách porazit samotného lorda Voldemorta, který se ukrýval za profesorem Quirrellem, a probojovat se ke Kameni mudrců? Chtěl by ses naučit nejen jak šachy hrát, ale také jak porazit i toho největšího nepřítele? Nebo tě snad místo šach zajímají jiné deskové hry ze světa sci-fi, fantasy, Divokého západu, či miluješ strategické nebo párty hry? I na ně se také dostane! Tak neváhej a zvol si tento školní předmět, kde potrénuješ logiku, představivost i kritické myšlení, nebo se prostě jen tak odreaguješ a ponoříš se do světa Harryho Pottera! Jakékoli deskové hry, které přivezeš s sebou, jsou vítány!

CENA
5 740 Kč*

*Tato zvýhodněná cena platí pouze do konce února 2023. Původní cena: 6 240 Kč

Cena zahrnuje: pedagogický dozor, zdravotnický dohled, stravu pětkrát denně, celodenní pitný režim, nocleh, lůžkovné, úhradu energií, náklady na přípravu tábořiště a sportovišť, náklady na pořízení odměn, táborové tričko, vybavení a pomůcek, doprovodný program. 

Cena nezahrnuje: Dopravu z Prahy (+250 Kč), příplatky za bezlepkovou nebo bezlaktózovou dietu, oboje je nutné zvolit přímo v přihlášce.

KONTAKT:

Hlavní vedoucí - Aneta Pilsováaneta.pilsova@krouzky.cz, tel. 775 551 179.

Dotazy ohledně platby nebo přihlášky směřujte prosím na e-mail: tabor@krouzky.cz nebo telefonní číslo  770 696 096.