Přihlášení do systému pro rodiče a lektory

Vítejte v kroužku: Turistika a zálesák

Turistika je stále na vzestupu a chůze krajinou oslovuje stále častěji i mladší generace. Česká republika má navíc skvěle propracovaný systém značení turistických cest a není nic krásnějšího, než si koupit mapu a vydat se jen tak toulat přírodou. V kroužku Zálesák se děti naučí zejména základním tábornickým dovednostem, které se jim mohou hodit kdekoliv a kdykoliv. Postavit si stan, orientovat se v mapě i v prostoru, umět si uvařit lehká jídla, zabalit si správně krosnu na delší pochod, poskytnout kamarádovi první pomoc, orientovat se podle hvězd, stopovat zvěř – to jsou témata, která se hodí pro praktický život.

Zálesák nabízí dětem alternativu ke zrychlenému světu moderních technologií; zábavnou formou se vracíme do světa oblíbeného skautského vůdce Jaroslava Foglara nebo známého spisovatele E. T. Setona, pojďte s námi zažít dobrodružství.

V průběhu pololetí se mohou děti několikrát zúčastnit jednodenní výpravy do přírody. Celoroční činnost vyvrcholí turistickým závodem pořádaným Klubem českých turistů a letním táborem, kde se zúročí zkušenosti získané během roku.

Vedle toho si mohou děti vybrat i atraktivní kroužek horolezectví, ve kterém se seznámí se základy úchopů a jištění se na vybraných indoorových stěnách. Rozvíjíme jejich pohybové schopnosti a dovednosti, zlepšujeme koordinaci pohybů a procvičujeme pozornost a soustředění. Důraz je samozřejmě kladen na bezpečnost a individuální přístup.

Vhodné pro: děti od 7 do 15 let

Délka a čas trvání: v průběhu školního roku proběhne 30 lekcí po 45 minutách a několik jednodenních výprav

Co mít s sebou: psací potřeby, přezůvky, záznamník

Pojďte se naučit být správným táborníkem nebo horolezcem, čekáme jen na vaši přihlášku. Těšíme se na vás!

Rozvrh kroužku Turistika a zálesák