Přihlášení do systému pro rodiče a lektory

7 Statečných: Markéta Svěráková Daems 2/7

Sedm rozhovorů se zajímavými lidmi, jejíchž svět je stále napojen na ten dětský, stejně jako ten náš v KROUŽKÁCH.

Tento 2.díl se naše marketingová specialistka Radka bude vyptávat Markéty Svěrákové, která v hračkářství Pompo již přes 3 roky zastupuje oblast PR a marketingu.

 

Který rodič by neznal Pompo hračkářství. Dětský svět, kde se rozzáří nejeden dětský obličej a přesně i to se snažíme na každé lekci našich kroužků, prostě aby děti byly šťastné. Řekněte mi, co Vás přivedlo do tohoto dětského světa, právě do Pompa?

Pracovala jsem přes 20 let v televizi, kde jsem mimo jiné měla na starosti tehdy velmi oblíbený pořad pro děti Animáček. Díky tomu jsem se dostala k hračkám.

Co přesně v Pompu máte na starosti, jaká je vaše náplň práce?

V POMPO mám na starosti akce pro veřejnost, také Věrnostní klub POMPO, různé charitativní akce -např. FN Motol, Dům Ronalda McDonalda, komunikaci s obchodními centry po celé ČR, kde máme naše prodejny. Skvěle funguje také úzká spolupráce s TV NOVA – Nadace Nova, v rámci které navštěvujeme nemocné děti ve FN Motol a snažíme se je potěšit dárky a dobrou náladou.

Co Vás na Vaši práci baví nejvíce a co naopak nejméně?

Mám velice rozmanitou náplň práce, která mě baví a naplňuje. Nemůžu konkrétně říci, že by některá část mé práce byla nezáživná, nebavila mě. Dětský svět mě prostě baví.

Plánujete v Pompu na jaro nějaké novinky?

Stálicí každého jara jsou domečky, skluzavky a prolézačky. Domečky jsou vybaveny např. kuchyňkou, nebo doplněny o zahradní set či skluzavku shoupačkou. Novinkou letošního jara je v tomto segmentu krásná barevná prolézačka se skluzavkou značky Smoby. Mezi nejzajímavější novinku ale považujeme Kurník pro slepičky. Není to hračka, je atestovaný a lze v něm chovat 4-5 slepiček a děti si tak mohou vyzkoušet péči o nenáročného mazlíčka, sbírání vajíček i méně oblíbený úklid. Vzhledem ktomu, že neprodáváme jen hračky, ale nabízíme kompletní sortiment i pro budoucí maminky a miminka, rozšířili jsme sortiment i pro naše nejmenší. Aktuálně najdete vnašem sortimentu kompletní nabídku značky MoMi – designová odrážedla, koloběžky apod.

Účastníte se nějakých dětských akcí v Praze či mimo Prahu?

Úzce spolupracujeme se Žlutými lázněmi, kde se několikrát do roka konají eventové akce, ty organizujeme ve spolupráci s vašimi KROUŽKY. Mezi naše společné akce patří např. Čarodějnice – na které zároveň zveme už nyní, Dětský den, Halloween. Zároveň se společně účastníme „Velikonočních a Vánočních trhů“ na Staroměstském náměstí. Tyhle eventy jsou velmi oblíbené a děti si to tam užívají. Teda vlastně nejen děti, ale i samotní rodiče. Mohou zde tvořit, modelovat, hrát s kinetickým pískem, či si zvolit nějakou sportovní aktivitu..

V době zdražování a vysoké inflace, cítíte že zájem o nákupy hraček klesá?

Určitě roste zájem o nakupování na prodejnách, zákazníci hledají spíše levnější položky, ale celkově zájem jako takový neklesá.

Co byste řekla, že je nejvíce IN, co nejvíce frčí mezi dětmi na základních školách?

Mezi dětmi nejvíce frčí Pokémoni. Kdo by je neznal? Pokémon je sběratelská karetní hra a celosvětový fenomén.

Vím, že máte syna, navštěvoval také kroužky? A jaké?

Mám 18letého syna, který od malička navštěvuje sportovní kroužky – fotbal, tenis, in-line brusle. Sport je jeho vášní.

Vy sama jste jako dítě chodila na kroužky? Co vás nejvíce bavilo? –jaký typ kroužku

Do svých 18 let jsem hrála na klavír a zpívala v Khunově dětském sboru. Sportovat jsem začala až v pozdějším věku.

A na závěr – co nejraději děláte ve svém volném čase?

Miluju procházky s mojí psí fenkou Sárkou, cvičím pilates, v zimě jezdíme s manželem na běžky a lyžujeme. V létě zase pěší turistika. A velice ráda čtu. Moc děkujeme za Váš čas a ať se Vám daří.

 

Rozhovorem provázela Radka Dobiášová. Radka je součástí KROUŽKŮ od roku 2019 a má starosti marketing a PR. Před tím pracovala přes 12 let v mediálním prostředí, kde působila ve skladbě TV programu a selfpromotion.

Náplň práce na této pozici kroužkového markeťáka je velmi akční a různorodá, což ji vyhovuje a to nejen proto, že je Blíženec. Ale dětský svět je prostě velký tobogán. Svůj volný čas nejraději věnuje sportu, který provozuje pravidelně již odútlého dětství, anebo zahradničení, u kterého skvěle relaxuje. Řídí se mottem: „Nic se na tomto světě neděje náhodou.“