Přihlášení do systému pro rodiče a lektory

Vědecké kroužky

Délka: 30 lekcí (v ZŠ lekce 60 minut, v MŠ lekce 30 - 45 minut - viz rozvrh)

Vhodné pro děti: 5 - 12 let  

S sebou: starší „pracovní“ tričko, psací potřeby, všechny pomůcky jsou v ceně kroužku  

Během lekcí vědeckého kroužku se děti zábavnou formou seznámí se spoustou tajů napříč vědními obory. Vytvoří si například vlastní podmořskou sopku, mořské korály, vzkazy psané tajným písmem, mléčnou duhu, magnetický sliz nebo sníh, vyvolají faraonovy hady, ověří si kapacitu svých plic, staří mazáci si vyzkouší práci s mikroskopem a mnoho dalšího.  

Malí vědci si povedou vlastní vědecký deník, kterým ty menší provází zkušená laboratorní myška Žofka a větší známí vědci minulosti i současnosti. Děti na lekcích pracují s opravdovými zkumavkami, pipetami, kádinkami a dalším laboratorním vybavením.  

Vědecké pokusy pro předškoláky (MŠ) - kamarádka myška Žofka provází nejmenší děti všemi pokusy a ukazuje jim okolní svět, který je pro ně inspirací, a tak si děti vyzkouší např. propustnost materiálů, zkoumají světlo, vytvoří tvaroh či máslo, napíší si tajný vzkaz, budou zkoumat svoje tělo, a dokonce vyzkouší i čarovat! 

Vědecké pokusy pro začátečníky  - během roku najdou děti odpovědi na nejrůznější otázky z oboru chemie, fyziky nebo mechaniky a zábavnou formu prostřednictvím her se naučí poznávat i používat vybavení, které se používá ve skutečné laboratoři. Mimo jiné si vyzkouší vyrobit pravý vulkán, korálový ostrov, podmořskou sopku, horkovzdušný balón, karamel nebo třeba roztančí rozinky.  

Vědecké pokusy pokročilí  - kroužek je naplněný nejrůznějšími zajímavými pokusy z mnoha oborů. Děti si vyzkouší pokusy s tekutým pískem, zeleným barvivem rostlin, pomocí statické elektřiny si ochočí plechovku od nápojů, budou zkoumat otisky prstů, nebo si vyzkouší roli tajného agenta. Kroužek volně navazuje na lekce pro začátečníky, ale účast není podmíněna předchozími zkušenostmi.   

Vědecké pokusy mikroskopování - tento kroužek je pro všechny zájemce, kteří berou vědu vážně, ale zároveň je jejich potěšením. Děti pracují s moderními elektrickými mikroskopy, ke kterým je mnoho sad se vzorky a preparáty ke zkoumání. Některé vzorky si naopak vytváří samy a své objevy z pozorování zapisují do pracovních vědeckých deníků.  

Rozvrh kroužku