Přihlášení do systému pro rodiče a lektory

Vítejte v kroužku: Vědecké pokusy

Vždy to vaše děti táhlo dělat všelijaké pokusy a poznávat přírodní zákonitosti? Máte pocit, že fyzika, chemie nebo práce s mikroskopem je to, co žene vaše dítě k touze poznávat dosud nepoznané? Pokud ano, jste ve správném kroužku!

Celým kroužkem provází zkušená laboratorní myška Žofka nebo známí čeští i světoví vědci. Vytvoříme si vlastní podmořskou sopku, mořské korály, vzkazy z tajného písma, mléčnou duhu, magnetický sliz nebo sníh, vyvoláme faraonovy hady, ověříme si kapacitu svých plic, uhasíme požár, ocitneme se v sevření tekutého písku, v pravěku i pod vodou; staří mazáci si vyzkouší práci s mikroskopem a mnoho dalšího.

Naši vědci si povedou vlastní vědecký deník a budou pracovat s opravdovými zkumavkami, pipetami, kádinkami a dalším laboratorním vybavením. Deníky a veškeré pomůcky jsou v ceně kroužku.

 

Děti využívají zejména pomůcky z přírodovědné krabice a další drobný materiál, který zajistí lektor kroužku.

Vhodné pro: děti od 5 do 12 let

Délka a čas trvání: v průběhu školního roku proběhne 30 lekcí po 60 minutách

Co mít s sebou: psací potřeby

Věda je zábava! Co se v našich vědeckých kroužcích děti naučí, to si odnesou jako celoživotní poznatky. Kdo ví, jestli právě vaše dítě není novodobý Einstein nebo další Newton. Nabídněte dětem naše kreativní a zábavné vědecké kroužky, těšíme se na vás!

Rozvrh kroužku Vědecké pokusy