Přihlášení do systému pro rodiče a lektory

Vítejte v kroužku: Lego robotika

Lego robotika dětem revolučním způsobem vysvětluje svět kolem nás pomocí robotů, které si děti samy postaví a naprogramují v jednoduchém grafickém prostředí. Program kurzu se opírá o Lego Education koncept, kdy se děti učí a objevují nepřeberné množství témat z biologie, ekologie, inženýrství a zároveň si nevědomky zábavnou formou vštěpují základy fyziky, matematiky, programování a týmové spolupráce.

V kroužku se děti podle věku naučí pracovat s Lego stavebnicí, tabletem a softwarem; stavět dle manuálu robotické modely; naučí se základům programování v grafickém prostředí. Při stavění děti rozvíjí svoji kreativitu, fantazii i manuální zručnost. Děti jsou součástí procesu tvoření, a to je baví. Děti se musí naučit soustředěně realizovat mnohdy složité návody na sestrojení modelů a s finálním dokončením díla přijde i poznání jak vše funguje i v praxi. Ke konci hodiny děti hodnotí své výtvory, prezentují je před svými spolužáky a lektory. Součástí Lego kroužků je i trénování píle, trpělivosti, pomoci druhému a práce v týmu.

Kroužky jsou uzpůsobeny věku dítěte a jeho současným možnostem, které budeme s našimi skvělými a zapálenými lektory dále rozvíjet. Veškeré potřeby a pomůcky (sety a tablety) pro lekce jsou poskytnuty ze strany pořadatele kurzů a rodiče nemusí nic pořizovat. V průběhu školního roku proběhne 30 lekcí po 45-60 minutách.

Vhodné pro: děti od 7 do 12 let

Délka a čas trvání: v průběhu školního roku proběhne 30 lekcí po 60 minutách

Co mít s sebou: dobrou náladu a soustředěnou mysl

Staň se novodobým Leonardem Da Vincim, postav a naprogramuj svůj vysněný model stroje či robota, zapoj motor nebo rozpohybuj svou vlastní farmu. Jen ty dáš našim kroužkům tu správnou LEGO - ŠTÁVU!

Rozvrh kroužku Lego robotika