Přihlášení do systému pro rodiče a lektory

Jóga v ZŠ

Délka:  30 lekcí (60 minut) 

S sebou: sportovní oblečení, v MŠ děti cvičí na koberci, v ZŠ je potřeba vlastní jógová podložka

V kroužcích jógy se děti naučí základní jógové cviky a později i celé sestavy, které jsou prospěšné pro jejich zdraví, stejně jako správné dýchání spojené s jógou. Jóga je ideální prevence špatného držení těla a zvládnou ji bez potíží i méně sportovně zdatné děti.   

Děti v mateřské školce dlouhodobě neudrží pozornost, proto je kroužek veden hravou formou a všechny pozice jsou prováděny tak, aby byly pohodlné a přinášely dětem příjemné prožitky a radost.   

U dětí na základní škole již klademe důraz na delší koncentraci, ale neznamená to, že bychom hravou formu vytěsnili úplně. Důraz je kladen na radost z pohybu bez potřeby soutěžit s druhými.  

Všechny techniky, které se děti naučí, vedou děti ke zklidnění, vnímání sama sebe, vytrvalosti, lepšímu zvládnutí stresových situací a umění relaxace.  

 

Jógové hrátky v MŠ

Náš kroužek Jógových hrátek je veden tak, aby zaujal a bavil právě ty nejmenší děti ve školce.                      

Naučíme se dýchat hluboko a s radostí, najít vnitřní klid a odpočinek, a zároveň protáhnout své malé svaly a zlepšit tělesnou koordinaci.  

Jóga se stává zábavnou cestou, kterou děti putují za svým vlastním tělesným a duševním rozkvětem, aniž by si to ještě plně uvědomovaly a cítily se nepohodlně.  

Víme, že děti v tomto věku neudrží pozornost na jednu konkrétní činnost příliš dlouho, proto se dbáme o velmi individuální a zároveň zábavný přistup. 

O co se tady budeme snažit?  – naučit se soustředit, relaxovat, vyjádřit své pocity, správně dýchat a držet tělo a zároveň se umět zklidnit. 

Takže přidej se k nám do naší jógové party, protože KROUŽKY jsou naše srdcovka!

 

Rozvrh kroužku