Přihlášení do systému pro rodiče a lektory

Pólo 2022 - Krok za Krokem aneb Cesta na horu Říp

POJEĎ S PÓLEM NA TÁBOR A UŽIJ SI CELOTÁBOROVOU HRU NA MOTIVY STARÝCH ČESKÝCH POVĚSTÍ!

30. 6. - 9. 7. 2022 |Místo: RS Kroužky nad Moníncem, Ounuz 12 |Věk: 6–16 let |Cena: 5 290 Kč

HLEDÁŠ PROGRAM NA LÉTO?

Už se těšíš na letní prázdniny a rád bys zažil něco dobrodružného, zábavného a nezapomenutelného? Chceš se podívat i někam jinam než s rodiči na chatu, či na dovolenou, ale nevíš, kam se vrtnout a co jiného by šlo podniknout? Tak se s námi vydej do dávné a tajuplné historie českého národa, seznam se s vojvodou Krokem a jeho dcerami, poměř síly se silákem Bivojem, nebo se při měsíčku vydej hledat Bílou paní! Chceš být statečným rytířem, či bojovnicí z Děvína, a toužíš stanout v bitvě po boku blanických rytířů nebo bájného Bruncvíka? To je totiž přesně to, co na tebe letos naše parta Pólo přichystala! Tak neváhej a skoč jako Horymír na Šemíkovi do našeho táborového autobusu a vydej se s námi až na vrcholek památné hory Říp!

CO TI NÁŠ TÁBOR DÁ? 

Přátelství. Na táboře poznáš spoustu nových kamarádů, a to možná i na celý život. Budeš se společně se svým týmem snažit dostat se co nejrychleji na vrchol hory Říp! 

Spolupráce. Nebudeš v tom sám, ale společně se svým týmem se naučíš dosáhnout kompromisů a táhnout za jeden provaz. 

Samostatnost. Je ti 6 nebo 15? Na tom nezáleží, důležité je, zda máš chuť se učit a postarat se sám o sebe. Ale neboj se, tvůj vedoucí tě v tom úplně samotného nenechá. 

Odvaha. Nebude jednoduché postavit se všem zákeřným úkolům a rébusům, které na tebe čekají! Navíc prožiješ i noční bojovku, která tě zocelí! 

Dovednosti a kreativita. Budeš se moci rozvíjet a užívat si svůj kroužek, který máš nejraději.  

Vzpomínky. Na kamarády, nezapomenutelné zážitky a příhody, skvělé vedoucí, na to vše budeš vzpomínat celý život. 

CO BYS JEŠTĚ POTŘEBOVAL VĚDĚT?

Jaký je rámcový program tábora?

Společně se svým týmem se v průběhu tábora setkáš s mnoha postavami z českých pověstí, jejichž zákeřné úkoly na tvůj tým čekají. Také se možná tvůj oddíl nevyhne nečekané bitvě, či hádankám a rébusům. Odměnou za tyto úkoly ti budou „schůdky“ potřebné pro výstup na horu Říp, jejíž vrchol a setkání s praotcem Čechem je tvým cílem! Součástí programu tábora jsou také tradiční i nové kroužky, které budou probíhat v dopoledních hodinách. Chybět nebude ani celodenní výlet, venkovní koupání a různorodý večerní program.

Jaký je harmonogram tábora?

  • 8:00 rozcvička + ranní hygiena
  • 8:30 snídaně
  • 9:30 kroužky dle výběru účastníka
  • 12:00 oběd a polední klid
  • 13:30 polední cvičení s Anet, Zuzkou a Michalem (dobrovolné)
  • 14:30 celotáborová hra
  • 18:00 večeře
  • 19:30 večerní program
  • 21:30 večerka pro mladší
  • 22:00 večerka pro starší

Jak je zajištěna doprava na tábor?

Doprava do RS Kroužky nad Moníncem a zpět je pro zájemce zajištěna z Prahy. V přihlášce je nutné uvést, zda máte o tuto službu zájem. Přesné časy a místo odjezdu bude zveřejněno nejpozději 14 dní před začátkem tábora. Individuálně můžete dítě dopravit do RS ve stanovenou dobu (rovněž bude uvedeno nejpozději 14 dní před zahájením tábora).

Místo odjezdu z Prahy: Parkoviště Výstavní (nejbližší zastávka Jižní Město)  

Odjezd na tábor, sraz a převzetí dětí: 30. 6. 2022 od 14:30 do 15:00 hod. Odjezd autobusu cca v 16:00

Kde budeme ubytovaní?

Bydlet budeme v bylinkové ubytovně Mařenka a v chatičkách v RS Kroužky nad Moníncem. Děti jsou ubytováni na pokojích po 4, chlapci a dívky zvlášť. Ubytování má společné sociální zařízení, společenskou místnost, jídelnu, tělocvičnu i rozlehlé venkovní prostory.

Kdo tábor vede?

Na táboře se na tebe budou těšit hlavní vedoucí Anet a Zuzka a jejich tým. Celou partu Pólo si můžeš pamatovat z minulých táborů konajících se na Monínci, například z Narnie, Bohů Olympu, Pokémonínce, Bangu a dalších víkendových akcí. Jsme sehraná parta, která jezdí společně na tábory již řadu let. Práce s dětmi nás velmi baví a milujeme táborovou atmosféru. Protože je však většina z nás pracujících, rozhodli jsme se letos poprvé naplánovat pouze desetidenní tábor, ale už teď se těšíme na zaplněné chatičky!

Seznamte se s celou partou Pólo.

Co je potřeba odevzdat při předání dítěte na tábor?

Ofocená kartička pojištěnce, potvrzení o bezinfekčnosti, potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte. Užívá-li vaše dítě léky, je potřeba je předat zdravotníkovi tábora v přehledném a nadepsaném obalu, všechny léky musí mít povinně příbalový leták, není možné například předat pouze samostatné plato léků. Součástí musí být i řádně uvedené dávkování – ve zdravotním listu účastníka tábora.

Důležité dokumenty:

Aktuální informace o chystané CTH můžete sledovat v naší FB události.

JAKÝ KROUŽEK SI MŮŽEŠ NA TÁBOŘE VYBRAT? Nutno vybrat v přihlášce

Mladý záchranář

Na kroužku mladý záchranář si děti vyzkouší základní dovednosti v oblasti ochrany zdraví, ošetření úrazu a také toho, jak úrazům předcházet. Naše lekce budou probíhat interaktivně. Naučíme se vše o první pomoci, ošetřování různých druhů ran a zlomenin nebo se přiučíme něco o tom, jak pracovat s osobou v bezvědomí. Budeme proto simulovat různá zranění, aby se děti na konci našeho kroužku chovaly jako prvotřídní záchranáři! Na tomto kroužku se na tebe bude těšit vedoucí Eliška.

Deskovkový a kouzelnický kroužek

Chceš se stát udatným rytířem, krásnou princeznou, detektivem, či třeba jednorožcem? Ve světě deskových her není nic nemožné! „Deskovky“ jsou skvělá zábava, ale mohou i vzdělávat a přispět k osobnímu rozvoji. Budeš trénovat postřeh, rozvíjet kreativitu, schopnost komunikace a spolupráce a budeš vymýšlet řešení na různé problémy. Navíc se naučíš i pár karetních kouzel! A samozřejmě zapojíš nejen znalosti, ale i vlastní fantazii, které se u her meze nekladou! A co ty víš, třeba si i sám svoji deskovku na našem kroužku navrhneš! Kroužek pro tebe připraví a povede vedoucí Péťa, který se už těší na všechny deskové hry, které do kufru určitě také můžeš zabalit!

Výtvarný a tvořivý kroužek

Výtvarný a tvořivý kroužek je určen pro děti všeho věku. Mladí umělci se naučí kreslení, malování a různé výtvarné techniky, jako je například práce s houbičkou, tuší a přírodními materiály. Kromě výtvarných prací se budeme věnovat i tvořivé činnosti, především tvorbě náramků přátelství, origami, nebo batikování triček! Tak se pojď přidat do naší tvořivé party a přihlas se do kroužku k naší vedoucí Leuš a Janče!

Badminton

Na kroužku badmintonu se děti naučí správnou techniku a pravidla tohoto sportu. Děti budou mít možnost si vyzkoušet dvouhru, čtyřhru a nebudou chybět ani hry na rozvoj pohybových dovedností, postřehu a rychlosti. Kromě klasického badmintonu si také vyzkouší i jiné a méně známé raketové sporty. Své získané zkušenosti z kroužku s vedoucí Kájou bude moci každý účastník uplatnit při závěrečném turnaji nebo rovnou na olympiádě! Pokud máš doma vlastní raketu, neváhej si ji přivézt s sebou.

Vědecké pokusy

Na vědeckém kroužku se děti mohou těšit na různé zajímavé pokusy a experimenty. Hravou a zábavnou formou se setkají s taji vědních oborů, jako je fyzika, chemie, biologie a další. Na kroužku budeme pracovat s chemikáliemi, prozkoumáme přírodní jevy, odhalíme tajemství fyziky a mnoho dalšího. Pokusy jsou navrženy pro děti a nejsou nebezpečné ani nijak složité. Kroužek povede naše vedoucí Marťa a Eliška.

Zálesácký kroužek

Na tomto kroužku se děti mohou těšit na různé výpravy do přírody, kterou budeme společně postupně prozkoumávat. Hravou a zábavnou formou se všichni členové naučí poznávat tajemství přírody, rozdělávat oheň, nebo si dokonce postavit přístřešek z přírodního materiálu! Mladí zálesáci se také naučí pojmenovat mnoho zástupců zvířat a rostlin a hlavně to, jak se správně v přírodě chovat. Kroužek povede rodilý zálesák Matěj a k ruce mu bude naše třeštidlo Robík. Na tento kroužek si můžeš přivést klidně své křesadlo nebo KPZ, kapesní nožík ale určitě potřebovat nebudeš.

Dramatický kroužek

Kroužek se zaměřuje především na seberozvoj dětí hrou. Náplní jsou hry a cvičení zaměřené zejména na rozvoj fantazie, rétoriky, samostatného vystupování před kolektivem a vyjadřovacích schopností. Součástí divadelních her jsou samozřejmě i kostýmy a kulisy. Mimo technik klasického divadla se děti můžou těšit i na novinky z alternativního divadla, které si budou moci vyzkoušet. Cílem kroužku je naučit děti spolupracovat a využívat divadelních technik, ale také získat sebevědomí ve veřejném vystupování. Kroužek povede naše oblíbená vedoucí Týnka, která ti vzkazuje, že veškeré kostýmy, co doma vlastníš, máš určitě přivézt s sebou!

Sportovní kroužek – míčové hry a florbal
Milují Vaše ratolesti sport a různé soutěže? Jsou obratní, hbití a rychlí? Mají týmového ducha? V tom případě je rádi uvítáme v naší sportovní́ partě! Kroužek bude zaměřený především na florbal a míčové hry, takže tě určitě nemine fotbal, vybíjená a přehazovaná a rovněž týmové turnaje v těchto disciplínách! Tak neváhej a přihlas se na kroužek k vedoucímu Kubovi a Pájovi! Pokud máš vlastní hokejku na florbal, určitě ji také zabal do kufru!

Sportovní kroužek – speciál
Jsi zapálený do sportu, ale chtěl by sis vyzkoušet neobvyklé sportovní aktivity? Tak se přihlas do našeho nového kroužku, kde podstoupíš nezapomenutelný orientační běh, naučíš se profesionálně střílet z luku a vzduchovky a také tě náš zdravotník Míša a praktikant Tomáš, kteří tento kroužek povedou, naučí základy sportovní zdravovědy a základy přežití v přírodě. Nebudou chybět disciplíny jako vrh koulí a hod oštěpem, své rovnovážné schopnosti potrápíš na slack-line a obratnost na speciální překážkové dráze. Pokud bude přát počasí, tak si vyzkoušíš aquazorbing, paddleboarding a jistě ti Míša také předá něco ze svých bohatých zkušeností coby sportovní plavec. A na co hlavně se můžeš těšit? No přece na NERF bitvy! Takže bude nutné, aby sis s sebou přivezl vlastní NERF pistoli a brýle. Vzhledem k fyzické náročnosti je kroužek určen pro děti od 10 let.

CENA
5 290 Kč*

*Tato zvýhodněná cena platí pouze do konce února. Původní cena: 5 590 Kč

Cena zahrnuje: pedagogický dozor, zdravotnický dohled, stravu pětkrát denně, celodenní pitný režim, nocleh, lůžkovné, úhradu energií, náklady na přípravu tábořiště a sportovišť, náklady na pořízení odměn, táborové tričko, vybavení a pomůcek, doprovodný program. 

Cena nezahrnuje: Dopravu z Prahy (+200 Kč), příplatky za bezlepkovou nebo bezlaktózovou dietu, oboje je nutné zvolit přímo v přihlášce.

KONTAKT:

Hlavní vedoucí - Aneta Pilsováaneta.pilsova@krouzky.cz, tel. 775 551 179.

Dotazy ohledně platby nebo přihlášky směřujte prosím na e-mail: tabor@krouzky.cz nebo telefonní číslo  770 696 096.