VÍTEJTE V KROUŽKU: TENIS!

Pokukuje vaše dítě po tenisu a chtělo by hrát jako Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Ivan Lendl nebo Petra Kvitová, Lucie Šafářová či Karolína Plíšková? Vždyť český tenis je v současnosti líhní světových tenisových špiček. Probuďte ve vašem dítěti nadšení z tohoto krásného a ušlechtilého sportu a zjistěte, zda nemáte doma začínající tenisovou hvězdu. Tenis je skvělým sportem pro děti všech věkových kategorií a zahrát si s námi mohou začátečníci i pokročilí.

Rádi bychom v dětech probudili všestranný rozvoj pohybových dovedností a osvojení si základů tenisové techniky, jako je například správné držení rakety, odpal míčku, postavení při podání, počítání, technika úderů a pohyb na kurtu. Výuka probíhá v malých skupinách 5 až 7 dětí, protože je nutné věnovat se všem s velkou péči tak, aby si udržely koncentraci po celou hodinu.

V rámci tenisového kroužku se děti naučí všeobecné motorice pohybů, koordinaci oko - ruka a všestranným pohybovým návykům či obratnostem (pomocí opičí dráhy, různých úponových cvičení, lehké gymnastiky či atletických cvičení).

Vhodné pro: děti od 6 do 15 let

Délka a čas trvání: v průběhu školního roku proběhne 30 lekcí po 45 minutách (ZŠ)

Průběh hodiny: Lekce probíhají formou ukázky se slovním doprovodem a nácvikem s opravou od lektora.

Co mít s sebou: tenisovou raketu, sportovní oblečení a obuv, lahev s pitím

Ať již dvojhra nebo čtyřhra, tenis je prostě nádherný individuální, ale i týmový olympijský sport a zároveň i životní styl. Věříme, že naši profesionální lektoři pomohou vašemu dítěti k dosažení skutečných herních výsledků, kterými se jistě rádo pochlubí nejen vám, ale i všem svým kamarádům. Těšíme se na vás!

Rozvrh kroužku Tenis