VÍTEJTE V KROUŽKU: SKATEBOARDING!

Skateboarding je moderní sport s „prknem na kolečkách“, který děti prostě baví. Spousta kluků i holek se chce jízdu na „prkně“ nejen naučit, ale také být prostě nejlepší! Proto je tu náš kroužek skateboardingu, který probíhá ve spolupráci s Českou asociací skateboardingu a pod vedením našich skvělých a zkušených lektorů. Během několika lekcí naučíme vaše dítě bezpečně jezdit na skateboardu a dělat při tom různé triky.

Věděli jste, že se na vzniku skateboardu podíleli kalifornští surfaři? Už je nebavilo jezdit pouze na vlnách, a tak přimontovali k prknům kolečka. Na vývoji zmiňovaných koleček se mimo jiné podíleli i vědci z kosmického programu, když vyvinuli jeho optimální konstrukci a materiál.

Všechny malé skateboardisty vybavíme na kroužku speciálně upraveným skateboardem vhodným i do tělocvičny, seznámíme je nejen s pravidly jízdy, ale také se základními bezpečnostními prvky a pravidly silničního provozu. V lekcích jsou navíc zařazena různá balanční cvičení, která zabezpečí větší stabilitu na skateboardu, ale i pohybové hry, díky kterým se rozvíjí obratnost, schopnost koordinace pohybů, reakce, postřeh a vzájemná spolupráce. Jízda na skateboardu musí bavit, ale děti se musí naučit také správně padat, překonávat překážky, jezdit všemi směry a bezpečně zastavit.

Vhodné pro: děti od … do … let

Délka a čas trvání: v průběhu školního roku proběhne 30 lekcí po 60 minutách

Průběh hodiny: Lekce probíhají formou „ukázat, vysvětlit a naučit“ s častým opakováním toho, jak a co mají děti dělat a proč.

Co mít s sebou: helmu (stačí cyklistická), protože bez ní se dítě nemůže kroužku účastnit, pohodlné sportovní oblečení a obuv, lahev s pitím a nezbytné chrániče (na lokty, zápěstí a kolena)

Buďte “cool” a přidejte se k nám - tento kroužek děti prostě baví! Těšíme se na vás.

rozvrh kroužku Skateboarding