VÍTEJTE V KROUŽKU: MÓDNÍ TVORBA!

Máte pocit, že by se vaše dítě uplatnilo jako módní návrhářka nebo návrhář? Také se tak rádo vylaďuje do absolutně skvělých outfitů, kterým nerozumíte? Pokud se vaše dítě rádo stylizuje, plánuje vlastní kreativní tvorbu, šije, vyšívá, plete nebo by se s těmito kreativními světy rádo seznámilo a nebo prohloubilo své zkušenosti, pak je tu právě pro ně náš kroužek módní tvorby.

Kroužek podporuje manuální zručnost u dětí školního věku, učí je trpělivosti, pečlivosti, soustředění i efektivnosti práce. Seznamují se s různými nástroji, materiály, technikami a postupy, zdokonalují si jemnou motoriku a souhru očí s rukou. Svou tvořivost a vlastní kreativní pojetí rozvíjejí v rámci námětu připraveného lektorem. V kroužku děti pracují s vlnou, plstí, textilem a dalšími materiály. Důraz je kladen i na kreativitu a individualitu účastníků. Děti se mimo jiné naučí základům techniky šití na šicím stroji, technice ručního šití, vyšívání, zdobení aj. V rámci tvorby udržují pořádek na svém pracovním místě a vždy uloží pracovní pomůcky.

Na konci hodiny si mohou domů odnést nový a zcela originální výrobek. Výběr materiálu, jeho zpracování i volba techniky tříbí jejich vkus i cit pro barvy a soulad. Po absolvování kroužku si účastníci dokáží zhotovit doplňky, dekorační předměty či drobné dárky. O své práci děti mluví v průběhu tvoření s lektorem i spolužáky, dokončený výrobek představí celé skupince a po kroužku i své rodině. Děti oceňují práci ostatních.

Vhodné pro: děti na základní škole od 5. do 9. třídy

Délka a čas trvání: v průběhu školního roku proběhne 30 lekcí po 60 minutách

Co mít s sebou: veškeré materiály a pomůcky dodá lektorka dětem přímo na kroužek

Líbí se vašemu dítěti tvorba Liběny Rochové, Osmana Laffity, Natali Ruden, Kláry Nademlýnské, Blanky Mattragi nebo sní o své vlastní návrhářské dílně? Baví ho tvorba vlastníma rukama s různými materiály či technikami? Pak je pro vás volba kroužku módní tvorby ta pravá. Těšíme se na vás!

rozvrh kroužku Módní tvorba