VÍTEJTE V KROUŽKU: HUDBA!

Hudba patří odjakživa k podstatě života, k tomu, co dělá člověka člověkem. Působí nejen na naše emoce, ale i na naše nitro. Pokud se zaposloucháme do hudby, tak je prokázáno, že se tím snižuje hladina stresového hormonu a zklidňuje se ta část mozku, která zodpovídá za emoce… Stejně tak může hudba zlepšovat paměť, zvyšovat schopnost soustředění, kreativity a zklidňuje i naši psychiku. Hudba baví od pradávna jak velké, tak i malé a umí oslovit i ty nejmenší. Proto přicházíme s hudebním kroužkem, který může stát za zrodem celoživotního koníčku nebo dokonce i povolání.

V hudebním kroužku bude u dětí rozvíjen především hudební sluch, správná výslovnost a smysl pro rytmus a intonaci. Děti se naučí zazpívat lidové i populární písničky za doprovodu klavíru, kytary či jiných hudebních nástrojů. Zpěv může být doprovázen jednoduchými pohybovými variacemi či hrou na základní hudební nástroj. Cílem kroužku je radost ze zpěvu a dobrý pocit z nově naučené písničky.

Vedle lekcí zpěvu si můžete vybrat také hru na klavír, klávesy nebo kytaru, nebo se vaše dítě může stát členem rockové skupiny. V těchto kroužcích se děti hravě a nenásilně seznámí s jednotlivými nástroji a získají základní hudební znalosti a dovednosti, které jsou potřebné při jejich výuce na daný nástroj. Při individuální výuce se děti seznámí se základními akordy a notami. Naučí se správnému posedu a seznámí se s různými technikami hraní. Během celého školního roku se děti naučí vnímat rytmus a postupně zahrát jednoduché i složitější písničky (dle jejich individuálních schopností), se kterými na konci školního roku vystoupí na ukázkové hodině pro rodiče.

Vhodné pro: děti od 4 do 10 let

Délka a čas trvání: V průběhu školního roku proběhne 30 lekcí po 45, v MŠ po 30 minutách

Co mít s sebou:

Pokud vaše dítě vnímá hudbu a chce ji nadále rozvíjet, ať už s jakýmkoli hudebním nástrojem, pak jste tu správně a velmi rádi vás přivítáme v našem kroužku. Těšíme se na vás!

Rozvrh kroužku hudba