VÍTEJTE V KROUŽKU: HRA NA FLÉTNU!

Flétna je krásný dřevěný dechový nástroj, který se vyvinul z píšťaly a již od dob středověku je velice populární. Je jedním z nejoblíbenějších nástrojů pro malé děti, které s hrou na hudební nástroje právě začínají. Ať už je dítě začínající nebo zkušený hráč, náš kroužek flétny je připraven pro každého milovníka hudby. Naučí se základní noty, vnímat rytmus a správně a zdravě dýchat. V malých skupinkách okolo 5-8 dětí si zahrajeme podle naší unikátní metodiky jednoduché či složitější písničky – dle individuálních schopností.

V mateřské škole v kroužku flétny pískáme pro radost a pro zdraví. Flétna je pro děti prvním a nejjednodušším hudebním nástrojem, který pozitivně působí na zdraví dýchacího ústrojí, motoriku prstů a především děti skamarádí s hudbou. S notami a pískáním se děti seznámí pomocí barev a „notových kamarádů“.

V naší metodické knize „S flétnou a zvířátky do hudební pohádky“, napsanou přímo naším dlouholetým odborným metodikem Alešem Sedlmaierem, pomáhají dětem s prvními krůčky ve světě hudby dvě malé myšky Foukalka a Pískalka. Jedná se o vhodný materiál k výuce hry na zobcovou flétnu v mateřských školách, který doporučujeme k zakoupení přímo v našem e-shopu.

Pokud se malé dítě rozhodne hrát na hudební nástroj, má ještě celé mládí a i celý život na to, aby v tomto ušlechtilém konání pokračovalo. Není proto nutné hned na začátku umět zahrát mnoho lidových písniček a zvládat hrát mnoho tónů, většinou na úkor správné techniky hry na zobcovou flétnu. Raději se zaměřujeme na rozvíjení potřebných základních dovedností: práci s dechem, správné držení nástroje a artikulaci.

Na základní škole se děti naučí několik prvních hmatů na flétnu (v případě úplných začátečníků) a s pomocí našeho lektora si zahrají známé i neznámé písničky. Ti starší a zvídavější se naučí přečíst noty a zahrát samostatně. V kroužku je kladen důraz na to, aby hraní na flétnu děti nebylo nepříjemnou povinností, která v tomto věku nahrazuje tak důležitou hru. Našim cílem je přirozená radost z muziky a láska k hudbě na celý život.

Děti z kroužku úspěšně vystupují na naší akci Kroužkovaná podívaná, která probíhá 2x ve školním roce (zima, jaro), či přímo na akcích školy (besídky, akademie aj.), kde mají možnost ukázat, jaké pokroky v kroužku udělaly a jaké písničky či dokonce klasické skladby se naučily.

Vhodné pro: děti od 4 do 12 let

Délka a čas trvání: v průběhu školního roku proběhne 30 lekcí po 45 - 60 minutách, v MŠ po 30 minutách

Co mít s sebou: zobcovou flétnu

Rozvrh kroužku Hra na flétnu