VÍTEJTE V KROUŽKU: HIP HOP!

Rytmus, muzika, tanec a zábava v novodobém tanečním stylu hip hop! Jedná se o energický, veselý a výrazný tanec, který má ve světě i v ČR neuvěřitelné množství příznivců. Základem hip hopu je improvizace, kdy tanečník spontánně reaguje na hudbu, která zrovna hraje. Pod vedením zkušeného a kvalifikovaného lektora se děti zábavnou formou učí vnímat rytmus, cítit hudbu, zvyšují svůj pohybový rozsah a rozvíjejí celkovou koordinaci těla. V návaznosti na hudební předlohu společně připravují choreografii, kde mimo jednotlivých variací zkoušejí i free-style improvizaci a formují tak svou taneční osobnost.

Děti se během jednotlivých lekcí naučí velké množství tanečních sestav a choreografií různých žánrů (street dance, hip hop new style, hip hop old style, hype, funky aj.), naučí se vnímat rytmus a cítit hudbu. To vše za doprovodu populárních skladeb současných autorů. V lekcích budou rozvíjeny především pohybové schopnosti, dovednosti a muzikálnost. Při nácviku choreografií bude dbáno na správné držení těla a bezpečnost účastníků. Důraz se klade na zábavnou a hravou formu taneční lekce. Hlavním cílem kroužku je však nadšení a radost z pohybu!

Vhodné pro: děti od 6 do 15 let

Délka a čas trvání: v průběhu školního roku proběhne 30 lekcí po 45 – 60 minutách

Co mít s sebou: pohodlné sportovní oblečení, vhodnou sportovní obuv, lahev s pitím

Ze zkušeností víme, že holky i kluci budou především tančit to, co je baví a s tím nejlepším vystoupí na naší velké Taneční soutěži a Kroužkované podívané! Pokud máte doma nadšeného hip hopera, je tento kroužek prostě nutností! Těšíme se na vás.

Rozvrh kroužku Hip hop