VÍTEJTE V KROUŽKU: ELEKTROKROUŽKY!

Víte, jak si můžeme vyměnit vypínač u lampičky na nočním stolku? Proč máme v domácnosti pojistky a jističe? Děti naučíme základům elektrikářské práce: vyměníme si rozbitý vypínač, zapojíme zásuvku, žárovku do objímky, zvládneme výrobu vlastní svítilny, užijeme si spoustu zábavy se stavebnicí Boffin. Celým kroužkem nás bude provázet zkušený elektrikář Eda Žárovka a známí vědci.

Cílem elektrokroužků je rozvíjet u dětí jejich zájem o tento  obor, který se opírá o známé fyzikální zákony a zasahuje do tolika odvětví lidské činnosti. Při zkoumání, experimentování a objevování možností různých materiálů rozvíjejí děti svou tvořivost a hledají si vlastní kreativní pojetí námětu. Děti  se také učí pracovat s textem nebo schématem – učí se pochopit s pomocí lektora pracovní návod.

 

Součástí ceny kroužku je veškeré vybavení i pracovní sešit, který interaktivní formou pomáhá dětem utřídit si získané informace. Ve výuce je využívána kooperativní forma práce, děti pracují ve dvojicích nebo samostatně s pomocí lektora.

Vhodné pro: děti od 8 do 12 let

Délka a čas trvání: v průběhu školního roku proběhne 30 lekcí po 60 minutách

Dopřejte vašemu dítěti vychutnat si kreativní kroužek plný skvělých možností. Je nejen inspirativní, ale zároveň i velmi praktický pro další život našich dětí.

Rozvrh kroužku Elektrokroužky