VÍTEJTE V KROUŽKU: DIVADLO A DRAMATICKÁ VÝCHOVA!

Vstupte do tajuplných světů pohádek, kouzel a tajemství a vyzkoušejte, jak se dělá divadlo. Staňte se na chvíli hrdinou jak z pera Julese Verna, krásnou princeznou, zlým drakem nebo stromem ve větru…

Kroužek Divadlo a dramatická výchova vychází z přirozené dětské hry „na něco" nebo „na někoho". Metody dramatické výchovy, které v našich kroužcích používáme, dovolí dětem vstoupit a prozkoumat příběh zevnitř, vnímat a prožívat ho všemi smysly, přinášet do vyprávění své podněty a tím ovlivňovat děj.

Součástí náplně tohoto kroužku bude nácvik dýchání, mluvení, smíchu i pláče, zpívání a pohybu v prostoru. Děti se seznámí se základy herecké a loutkoherecké práce (technika řeči, rozbor role, veršů, písní a dialogů).

 V rámci kroužku se naučí spolupráci, vzájemnému poznávání, schopnosti soustředění se a smyslu pro dokončení práce, ale i relaxaci. Budeme si hrát a bavit se drobnými hereckými etudami, dramatizací písniček, a pokud se nám dobře povede, nacvičíme pro své fanoušky i divadelní vystoupení.

Vhodné pro: děti od 4 do 6 let i pro děti od 6 do 15 let

Délka a čas trvání: v průběhu školního roku proběhne 30 lekcí po 60 minutách

Co mít s sebou: Pohodlné oblečení

Těšíme se na všechny nadané herečky a herce.

Rozvrh kroužku Divadlo a dramatická výchova