VÍTEJTE V KROUŽKU: ATLETIKA!

Naše atletická příprava se v první řadě zaměřuje na širokou a rozmanitou pohybovou průpravu dětí všech věkových kategorií napříč celým spektrem sportovních aktivit. Díky tomu se stává také jedním z nejvhodnějších sportů pro děti vůbec.

Spolupracujeme s Českým atletickým svazem. Máme vlastní pomůcky a vybavení, děti naučíme správnou techniku běhu, hodu, skoku do dálky, také se zaměříme na koordinaci pohybů, obratnost. Chceme dětem poskytnout kvalitní a komplexní atletickou přípravu pro jejich budoucí sportovní specializaci. Každý účastník od nás dostane vlastní „Zápisník mladého atleta“, který mu bude sloužit k zaznamenávání jednotlivých tréninků a ke kontrole svého osobního rozvoje.

Cílem atletického kroužku je naučit děti nejen základům atletiky, ale i píli, soustředění, ochotě překonávat překážky, brát sport jako zábavu, spolupracovat a zároveň nést i vlastní zodpovědnost. Na konci roku by už děti měly zvládnout techniku běhu, držení těla při běhu, skok, hod a jiné sportovní dovednosti, cílem atletického kroužku je také zvýšení obratnosti celého těla, schopnosti koordinace pohybů, reakce, ohebnosti.

 

Délka a čas trvání: v průběhu školního roku proběhne 30 lekcí po 60 minutách (ZŠ) a 30 minutách (MŠ)

Průběh hodiny: Lekce probíhají formou ukázky se slovním doprovodem a nácvikem s opravou od lektora. Do lekcí jsou zábavnou formou zařazována kompenzační cvičení a strečink.

Co mít s sebou: Pohodlné sportovní oblečení, vhodnou sportovní obuv, láhev s pitím, zápisník mladého atleta.

Nechte děti proniknout pomocí motivačních cvičení a her do tajů atletiky, královny sportů. Nejen že si zpevní a protáhnou celé tělo, především se ale budou pohybem v našem atletickém kroužku skvěle bavit!

 

Rozvrh kroužku Atletika