Přihlášení do systému pro rodiče a lektory

Výtvarný ateliér – začátečníci, pokročilí

Délka: 30 lekcí (v ZŠ lekce 90 minut, v MŠ lekce 60 minut)

Vhodné pro děti: 4 - 12 let   

S sebou: pracovní oblečení, materiál je zahrnutý v ceně kroužku  

Děti se v kroužku seznámí s různými výtvarnými technikami, od těch úplně základních, až po ty méně obvyklé. Každá lekce má své téma, které se zpracovává s ohledem na věk a schopnosti dětí ve skupince. Díky výtvarné tvorbě si děti rozvíjí fantazii, učí se zpracovávat své emoce, cvičí soustředění, trpělivost, pečlivost i kreativitu a rozvíjí estetické cítění a jemnou motoriku. Součástí lekce je i závěrečný úklid a péče o výtvarné pomůcky.   

Začátečníci se ponoří do výtvarného umění různých kultur a národů, kde si vyzkouší různé techniky tvorby.  

Pokročilí se zaměří na práci a díla slavných umělců. Vyzkouší si techniku, kterou daný umělec používal a na jejím základě vytvoří své vlastní umělecké dílo.  

Kreativní dílna

Délka: 30 lekcí (v ZŠ lekce 90 minut, v MŠ lekce 60 minut)

Vhodné pro děti: 4 - 12 let   

S sebou: pracovní oblečení, materiál je zahrnutý v ceně kroužku  

Děti si v kroužku postupně vyzkouší práci s papírem, textiliemi, korálky, drátky, přírodním i druhotným materiálem. Každá lekce je jiná. Inspirací je dětem svět kolem nás - roční období, lidové tradice, oblíbené příběhy i aktuální události.  Díky kreativní tvorbě děti nenásilnou formou rozvíjí svoje estetické cítění, jemnou motoriku, trpělivost a pečlivost. Součástí lekce je i závěrečný úklid. Hotové výrobky si děti odnášejí domů.  

Základy komiksu

Délka: 30 lekcí (90 minut)

Vhodné pro děti: od 3. třídy   

S sebou: V ceně kroužku je zahrnut materiál a pomůcky pro kreslenou tvorbu. Ve druhém pololetí kroužku mobilní telefon s možností nainstalování volně přístupné aplikace. 

Děti se nejdříve seznámí se základy kresby a stylizace a postupně přejdou k samotné tvorbě komiksu. Díky práci s vlastní fantazií a pomocí různých technik si vytvoří vlastního komiksového hrdinu a vyzkouší si i základy animace a rozpohybování postav. Na konci školního roku by děti z kroužku měly odcházet s vlastním komiksovým příběhem s hlavním hrdinou i vedlejšími postavami v kreslené i animované formě. 

Švadlenka

Délka: 30 lekcí (60 minut)

Vhodné pro děti: 6 - 12 let  

S sebou: všechny pomůcky a materiál je v ceně kroužku, hotové výrobky si děti odnášejí domů.  

Kroužek je určen pro všechny děti, které rády tvoří. Naučí se základním šicím stehům, vyzkouší si háčkování i pletení. Nejprve děti pracují podle zadání lektorky, později mají možnost vytvořit a zpracovat vlastní návrh. V průběhu školního roku si vytvoří jednoduché textilní dekorace, hračky, taštičky a pouzdra. Pokud budou účastníci šikovní, mohou se pustit i do šití méně náročných oděvů.  

Rozvrh kroužku